لامبورگینی اونتادور SV  (Lamborghini Aventador SV) و بوگاتی شیرون Chiron هر دو خودروهای قدرتمندی هستند که سرعت و قدرت و زیبایی را یکجا جمع کرده اند.

مقایسه موتور و عملکردها، دو خودروی بوگاتی و لامبورگینی

هر دو خودروها برای رانندگی در خیابان طراحی شده اند. اگرچه خودروی بوگاتی شیرون نسبت به لامبورگینی اونتادور، سریع تر است.

در خودروی بوگاتی شیرون یک موتور 8 لیتری W16 کار گذاشته شده که 1500 اسب بخار قدرت دارد. موتور توربوشارژ دو مرحله ای، قدرت بسیار زیادی را تولید می کند.

در حالی که خودروی اونتادور موتور 6.5 لیتری V12 کار گذاشته شده ولی در هر حال قدرت خودروی بوگاتی نسبت به لامبورگینی بیشتر است.

مقایسه لامبورگینی اونتادور و بوگاتی شیرون
لامبورگینی اونتادور SV و بوگاتی شیرون در جاده

مقایسه شتاب و سرعت

کارشناسان بین المللی خودرو اذعان می کنند که بوگاتی نسبت به لامبورگینی سریع تر است.

لامبورگیتی اونتادور در مدت 0 تا 100 ثانیه به شتاب 96 کیلومتر بر ساعت می رسد و حداکثر سرعت آن 349 کیلومتر بر ساعت است که تنها دو خودروی جگوار و فراری با این مدل مقایسه می شوند ولی بوگاتی نسبت به لامبورگینی سریع عمل می کند.

بوگاتی در مدت 2.4 ثانیه به شتاب 100 کیلومتر بر ساعت می رسد و حداکثر سرعت آن 304 کیلومتر بر ساعت است. بوگاتی شیرون نسبت به خودروهای بوگاتی ویرون، لامبورگینی مورسیلاگو، کونیگزگ آگرا و مرسدس بنز AMG سریع تر است.این خودرو، سریع ترین ابر خودروی جهان است.

Lambo-Bugatti-rear-view
نمای عقبی از دو خودروی لامبورگینی اونتادور SV و بوگاتی شیرون

مقایسه خودروهای بوگاتی و لامبورگینی

لامبورگینی اونتادور موارد مقایسه بوگاتی شیرون
6.5 لیتری V12 موتور توربو شارژ 8 لیتری W16
2.5 ثانیه شتاب 2.4 ثانیه
729 اسب بخار قدرت 1500 اسب بخار

با کمی دقت متوجه می شویم که خودروی بوگاتی شیرون نسبت لامبورگینی اونتادور سریع تر بوده ولی عملکرد و کارایی اونتادور نسبت به بوگاتی با ثبات تر است.

لامبورگینی، 453 کیلوگرم بوده و از آن جایی که بوگاتی سبک تر است می تواند خیلی سریع به شتاب 0 – 100 ثانیه  خود برسد.

موتور توربو شارژ بوگاتی شیرون یک عامل برتری برای این خودرو محسوب می شود و خاطر همین عامل است که می تواند به سرعت شتاب گرفته و به سوپر خودروی جهان تبدیل شود.

البته چنین مسابقه ای برگزار نشده و فقط مشخصات فنی خودروها با هم مقایسه شده اند. بهره وری سوخت در هردو رعایت شده ولی هرگز بخاطر این عامل خریداری نخواهند شد.

اگرچه با این مقایسه می توانیم به مشخصات قدرتمند خودروی بوگاتی پی ببریم ولی افراد می توانند مطابق سلیقه خود، هر خودرویی را که دوست داشتید را انتخاب کرده و رانندگی کنند.