هوندا سیویک و تویوتا در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند. مدل های شاسی بلند این خودروها قدرت و سرعت زیادی دارد. هوندا سیویک تورینگ 2022 نسبت به تویوتا کرولا XSC   2021 با مشخصات فنی و ظاهری بهتر ظاهر شده است.

دلایل برتری هوندا سیویک به تویوتا کرولا

شرکت هوندا در این خودرو سرمایه گذاری های زیادی به انجام رسانده تا نسبت به میتسوبیشی و تویوتا، با قدرت و سرعت بیشتری ظاهر شود. در موتور قدرتمندی نیز در تویوتا کرولا کار گذاشته که صدای موتور در داخل کابین نیز شنیده می شود. در سرعت های بالاتر، صدای موتور آزار دهنده است.

مقایسه طراحی داخل خودروهای هوندا سیویک 2022 و تویوتا کرولا 2021

این که کدام طرحی کدام خودرو را ترجیح می دهید به سلیقه شما بستگی دارد. طراحی داخلی تویوتا عالی به نظر می رسد. طراحی صندلی ها در تویوتا عالی و منحصر به فرد بوده ولی فضای داخلی هوندا سیویک بزرگتر است و صندلی ها هم ارگونومیک ساخته شده اند.

هوندا نسبت به تویوتا کرولا، هیوندای النترا و نیسان سنترا بهتر ظاهر شده و بدین ترتیب به تعداد بالایی به فروش خواهد رسید.

هووندا سیویک سدان اسپرت
هووندا سیویک سدان اسپرت

تویوتا کرولا ضعیف تر از هوندا سیویک

طراحی خارجی تویوتا کرولا نسبت به هوندا سیویک ضعیف است و ماشین جذابیت چندان زیادی برای خریدار ندارد. هوندا سیویک از نظر طراحی داخلی و خارجی نسبت به تویوتا کرولا برتری های منحصر به فردی و ممتازی دارد که انکار ناپذیر است.

سرنشین جلو در تویوتا کرولا چندان راحت نیست و کنسول مرکزی موجب شده که فضای کمتری برای نشستن داشته باشد. صندلی های عقب نیز چندان راحت نیستند.

ولی در هوندا سیویک، کلیه سرنشینان خودرو از هر جهت راحتی را احساس خواهند کرد. سرنشینان از فضای کافی داخل خودرو لذت برده و می توانند از زیبایی طبیعت و مسیر حین حرکت خودرو لذت ببرند.

برتری هوندا سیویک به تویوتا کرولا
برتری هوندا سیویک به تویوتا کرولا

مقایسه امکانات فناوری در هوندا سیویک 2022 و تویوتا کرولا 2021

پورت های USB در هوندا سیویک در همه صندلی ها قرار داده شده و سرنشینان می توانند گوشی های خود را شارژ کرده و حتی پد شارژ بزرگتری در این خودرو لحاظ شده تا گوشی های بزرگتر نیز به راحتی شارژ شوند.  صندلی عقب تویوتا کرولا فاقد پورت USB بوده و این خود نقطه ضعفی بزرگ برای خودرو محسوب می شود.

شرکت تویوتا هنوز به امکان شارژ گوشی از طریق پورت USB فکر نکرده و نمی داند که این قضیه برای مردم چقدر مهم است.

در خودروی هوندا سیویک در مقایسه با تویوتا امکانات فناوری زیادی استفاده شده و سنسور حفظ خودرو در مسیر بزرگراه باعث ایمنی بیشتر می شود. ایمنی هوندا سیویک در مقایسه با تویوتا کرولا ایمن تر بوده و تویوتا در مورد ایمنی خودرو کم کاری کرده است.